Pretura sectorului Centru informează că, pe parcursul nopții de 11 ianuarie, serviciile municipale continuă intervențiile de deszăpezire.
Starea carosabilului este favorabilă pe străzile principale și secundare, astfel, în prezent, se acționează cu utilaje dotate cu lamă și perie pentru curățarea trotuarelor, dar și acceselor în curți de bloc. Concomitent se răspândește material antiderapant.
La aceste ore, Întreprinderea Municipală Servicii Locative Centru se află în teren și intervine cu prioritate la accesele către instituțiile de învățământ, având în vedere reluarea procesului educațional de mâine.
Până în acest moment, au fost finalizate lucrările de deszăpezire pe teritoriul Grădiniței nr. 15 și al Gimnaziului „Dumitru Matcovschi” din sectorul Centru, urmând ca intervențiile să continue și la alte obiective de importanță publică.
Pretura sectorului Centru rămâne la datorie și monitorizează permanent situația.
***
Temperaturile sunt în continuare negative, ceea ce sporește riscul formării ghețușului. Circulați cu prudență.






