Seara de duminică, 21 iunie, a adus multă energie și voie bună la Scările de Granit din Parcul Valea Morilor, unde Pretura sectorului Centru, în parteneriat cu clubul de dans Salsa House a organizat o nouă ediție a serii de dansuri latino în aer liber.
Ritmurile de salsa, bachata, kizomba și alte stiluri latino au animat unul dintre cele mai îndrăgite spații publice ale capitalei. Coregrafii și membrii clubului de dans au oferit demonstrații spectaculoase, iar cei prezenți au avut posibilitatea să participe la master-classuri și să învețe pașii de bază ai dansurilor latino, alături de instructori profesioniști.
Asemenea evenimente de dans în aer liber se vor organiza pe parcursul întregii veri, în fiecare weekend, oferind chișinăuienilor oportunități de petrecere a timpului liber într-o atmosferă plăcută, activă și plină de culoare.






